Pilotażowy program certyfikacji przewodników w Żydowskim Instytucie Historycznym

Autor: Dział Edukacji ŻIH
Żydowski Instytut Historyczny rozpoczął pilotażowy proces certyfikacji przewodników, którzy uczestniczyli w naszych szkoleniach z oprowadzania po wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”. Zapisy przyjmujemy do środy 10 listopada 2021.
czego_4.jpeg

Do osób, które brały udział w szkoleniach w 2021 r., wysłaliśmy zaproszenie na egzamin certyfikujący. W związku z dużym zainteresowaniem z Państwa strony zwiększyliśmy liczbę miejsc dla osób, które mają dużą wiedzę z zakresu tematów poruszanych na wystawie i chciałyby uzyskać certyfikat.

W czasie spotkania poprosimy Państwa o:

  • przygotowanie własnego wstępu do oprowadzania po wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”,
  • opowiedzenie o wybranej przez nas części wystawy,
  • odpowiedź na dwa pytania dotyczące treści wystawy.

W dniach 15-19 listopada br. mamy jeszcze wolne miejsca na egzamin, więc wszystkich chętnych zapraszamy do zapisu na konkretny dzień i godzinę. Zapisy przyjmujemy do środy 10 listopada.

Ze względu na ograniczone możliwości i intensywny harmonogram wydarzeń w ŻIH w tym roku, kolejne terminy, po wyczerpaniu tegorocznej puli, będą dostępne w 2022 r.

Z uwagi na pilotażową formułę programu do końca 2022 roku nie zachodzą zmiany w dotychczasowych warunkach odwiedzania wystaw ŻIH z grupami, w tym dalej obowiązuje bezpłatny wstęp na wystawy dla przewodników.

Certyfikaty będą wydawane na okres do końca 2023 r. z możliwością ich przedłużenia. Uzyskanie certyfikatu umożliwi m.in. uczestnictwo w szkoleniach z oprowadzania po wystawach czasowych w Żydowskim Instytucie Historycznym.

Dział Edukacji ŻIH