Ambasadorowie

Na początku 2018 roku rozpoczęliśmy akcję komunikacyjną skierowaną do studentów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Przygotowaliśmy specjalny program edukacyjny dla polskich i zagranicznych odbiorców, który będzie dostępny również online. Pilotaż projektu został przeprowadzony na początku marca.

Przyjechała do nas dziesięcioosobowa grupa studentów z University of Philadelphia, która spędziła kilka intensywnych dni w Krakowie, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Warszawie. Zwiedzili m.in. wystawę stałą „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”, wzięli udział w licznych warsztatach i spacerach edukacyjnych przeprowadzonych przez edukatorów ŻIH i SŻIH.

os_amb_3.jpg [729.15 KB]

Czekały ich też prawdziwe emocje: jako jedni z nielicznych mogli zobaczyć wybrane dokumenty z Archiwum Ringelbluma w miejscu ich przechowywania przy ul. Tłomackie 3/5. Do swoich macierzystych uczelni wracają z ważną misją: jako Ambasadorzy Programu Oneg Szabat będą opowiadać swoim kolegom, przyjaciołom, rodzinie o grupie Oneg Szabat oraz jej roli w dokumentowaniu życia i Zagłady warszawskiego getta.

W najbliższym czasie planujemy kolejne edycje Programu.

Kontakt: ambassadors@jhi.pl