Zwiedzaj wystawę stałą „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” w ŻIH z osobistym przewodnikiem Explainit

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Korzystaj z aplikacji Explainit podczas zwiedzania wystawy stałej „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” w Żydowskim Instytucie Historycznym, poświęconej Podziemnemu Archiwum Getta Warszawy i jego twórcom z konspiracyjnej grupy Oneg Szabat. Skanuj kody QR na wystawie i wysłuchaj nagrań na swoim telefonie w języku polskim, angielskim, hebrajskim lub niemieckim.

Jak wysłuchać nagrań na wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu"?

  1. Zainstaluj bezpłatną aplikację Explainit. Jeśli masz smartfon z Androidem, znajdziesz ją w Google Play, jeśli korzystasz z iOS, pobierzesz ją w AppStore.
  2. Upewnij się, że masz ze sobą słuchawki, a Twój telefon ma aparat fotograficzny umożliwiający skanowanie kodów QR i jest podłączony do Internetu. Na terenie Żydowskiego Instytutu Historycznego można połączyć się z bezpłatnym wi-fi dla gości – wystarczy zeskanować kod QR (dostępny w Instytucie).
  3. Włącz GPS / usługę lokalizacji w swoim smartfonie. W czterech miejscach na terenie Instytutu pojawią się dodatkowe nagrania. Gdy będą dostępne, otrzymasz powiadomienie.
  4. Skanuj przy pomocy aplikacji Explainit kody QR znajdujące się na wystawie i wysłuchaj opowie­ści przewodnika. Po zeskanowaniu pierwszego kodu, w menu na ekranie Twojego telefonu pojawią się nagrania dostępne na wystawie. Obecnie audioprzewodnik jest dostępny w czterech językach: po polsku, angielsku, hebrajsku i niemiecku.

 

Pobierz ulotkę z instrukcją użycia Explainit w formacie pdf:

 

 

Narracja została przygotowana w ramach Programu Oneg Szabat.

explainit_zih_os_logo_2021.jpg [56.36 KB]

Żydowski Instytut Historyczny