Wydawnictwo Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma  zaprasza do współpracy autorów, którzy zajmują się kulturą i historią  Żydów, zwłaszcza z Europy Środkowo-Wschodniej. Nieustannie poszerzamy grono naszych współpracowników oraz zakres tematyczny wydawanych pozycji. Gwarantujemy rzetelne i kompleksowe działania związane z wydaniem i dystrybucją publikacji.

Publikujemy książki dotyczące przede wszystkim historii, kultury i duchowości Żydów. Interesują nas zarówno teksty naukowe, edycje  źródeł historycznych, jak i prace popularnonaukowe czy tłumaczenia. Nie wydajemy współczesnej literatury pięknej.

Prosimy o nadsyłanie propozycji wydawniczych wyłącznie w formie elektronicznej na adres wydawnictwozih@jhi.pl z tytułem „Propozycja wydawnicza”. Przyjmujemy do rozpatrzenia tylko gotowe teksty.

Propozycja wydawnicza powinna składać się z:

  • krótkiej informacji o autorze;
  • streszczenia wraz ze spisem treści;
  • reprezentatywnego fragmentu publikacji lub jej całości.

Jeśli propozycja spotka się z naszym zainteresowaniem, skontaktujemy się z Państwem w terminie do sześciu miesięcy. Prosimy o cierpliwość.

Aby publikacja została zakwalifikowana do wydania, konieczne jest uzyskanie pozytywnych recenzji wydawniczych. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do nieujawniania treści recenzji wydawniczych, a także nie uzasadnia odpowiedzi odmownych.

 

Ogólne zasady opracowania tekstów – wskazówki dla autorów i tłumaczy