Zapraszamy na Noc Muzeów 2022 w ŻIH

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Zapraszamy na wyjątkowe odwiedziny w Żydowskim Instytucie Historycznym w Noc Muzeów 2022! Początek zwiedzania w sobotę 14 maja od godz. 19:00.
14.05.2022_event_fb_poziom_border.jpg

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Noc Muzeów 2022 odbędzie się w sobotę 14 maja. Od godziny 19:00 do 00:00 w kameralnych grupach będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień zakątki Żydowskiego Instytutu Historycznego. Po dawnym gmachu Głównej Biblioteki Judaistycznej oprowadzą osoby, które znają go najlepiej – pracownicy Instytutu.

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do odwiedzenia Archiwum, gdzie pokażemy, jak przechowywane są nasze bezcenne zbiory, oraz do Działu Digitalizacji, który przygotowuje dzieła sztuki i dokumenty do cyfrowego udostępniania.

Specjalnie z okazji Nocy Muzeów zaprezentujemy także wyjątkowe obiekty z naszej kolekcji, wcześniej niepokazywane publiczności. W holu głównym nasi goście będą mogli obejrzeć pamiątki związane z budową i funkcjonowaniem Wielkiej Synagogi na Tłomackiem. Obiekty pochodzą ze zbiorów prywatnych oraz kolekcji Żydowskiego Instytutu Historycznego.

 

Zapraszamy do zapisów na zwiedzanie Żydowskiego Instytutu Historycznego w poniższym linku. Co pół godziny będą Państwo mogli uczestniczyć w oprowadzaniu. Liczba miejsc na oprowadzanie jest ograniczona.

Zapisy na Noc Muzeów 2022 w ŻIH

Uwaga: zapisy dotyczą tylko oprowadzań. Podczas Nocy Muzeów mogą Państwo odwiedzać nasze wystawy o dowolnej porze od 19:00 do 00:00. Wkrótce dodamy także nowe terminy oprowadzań!

Żydowski Instytut Historyczny