Rozpoczęliśmy rejestrację na Akademię Zimową 2021

Autor: Dział Edukacji ŻIH
Zapraszamy do udziału w Akademii Zimowej Żydowskiego Instytutu Historycznego, która odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2021 r. Wydarzenie jest współorganizowane ze środków projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe. Rejestracja jest otwarta do 21 listopada.
akademia letnia 2021 (30).jpg

Zajęcia podczas Akademii Letniej ŻIH 2021

 

Akademia skierowana jest do nauczycieli i edukatorów, którzy w swojej pracy dydaktycznej podejmują zagadnienia związane z historią, kulturą i religią Żydów polskich. Podczas Akademii uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wystawami i zbiorami Żydowskiego Instytutu Historycznego, a także jego ofertą edukacyjną. Organizatorzy przybliżą również tematykę religii, kultury duchowej i materialnej polskich Żydów.

Pierwszego dnia zajęć Dział Edukacji przedstawi swoją ofertę, a także zaprezentuje publikację „Archiwum ważniejsze niż życie” poświęconą twórcom Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. Następnie uczestnicy wezmą udział w oprowadzaniu kuratorskim po nowej wystawie czasowej „Ukryte oblicze. Gaon z Wilna”. W dalszej części dnia nasi prelegenci przybliżą tematykę zróżnicowania religijnego warszawskich Żydów w XVIII i XIX w., a także dzieje chasydów na ziemiach polskich.

Drugi dzień zaczniemy od wizyty na cmentarzu żydowskim przy ul. Okopowej. W dalszej części porozmawiamy o różnych odsłonach żydowskiej duchowości na ziemiach Rzeczypospolitej. Zaprezentujemy również zbiory cyfrowe Żydowskiego Instytutu Historycznego dotyczące życia duchowego Żydów europejskich, a także przybliżymy wystawę „Mała Synagoga na Tłomackiem”. Na koniec podsumujemy Akademię i rozdamy dyplomy wszystkim uczestnikom.

 

Akademia odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2021 r. (sobota-niedziela) w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego przy ul. Tłomackie 3/5, a także w przestrzeni miejskiej Warszawy.

Początek wydarzenia: sobota, 11 grudnia, godz. 9:30

Koniec wydarzenia: niedziela, 12 grudnia, ok. 17:00

Uwaga: Uczestnikom wydarzenia zapewniamy jeden nocleg w Warszawie, dwa obiady, a także przekąski i napoje w czasie trwania zajęć.

 

 

Aby wziąć udział w Akademii, należy wypełnić i przesłać w terminie do 21 listopada 2021 r. włącznie formularz zgłoszeniowy.

Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 23 listopada 2021 r. włącznie.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji: pod numerem telefonu (0-22) 827 92 21 (wew. 102) lub pisząc maila na adres edukacja@jhi.pl

 

 

Akademia Zimowa ŻIH 2021 jest współorganizowana ze środków projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dział Edukacji ŻIH