List Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji obchodów 75-lecia ŻIH

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
„Dziękuję Państwu za opiekę nad zabytkami i dokumentami przeszłości, za wysiłek badawczy, edukacyjny i popularyzatorski. Dziękuję za to, że są Państwo wspaniałymi kustoszami pamięci, a Instytut skarbnicą wiedzy o życiu społecznym, politycznym i religijnym Żydów polskich. Wreszcie, dziękuję za ogromnie ważny wkład we współczesne odrodzenie społeczności żydowskiej w naszej Ojczyźnie.” – napisał w liście z okazji obchodów 75. rocznicy utworzenia ŻIH Prezydent RP Andrzej Duda.
prezydentpl_na_niebieskim_2022_border_400.jpg

„Niech przyszłość – zarówno ta tragiczna z lat wojny, jak i dalsza, związana z wielowiekową obecnością Żydów na ziemi Polin – spotyka się tu nadal z zainteresowaniem i uwagą zwłaszcza młodych pokoleń. Bo to ci ludzie, którzy często dopiero tutaj odkrywają własne korzenie, tworzyć będą przyszłość społeczności żydowskiej w Rzeczypospolitej” – napisał Prezydent RP.

Zobacz cały list Prezydenta RP:

List_Prezydenta_RP_75_lat_ŻIH.jpg [491.25 KB]

_____

godlo_polski.png [159.74 KB]

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Honorowy nad obchodami 80. rocznicy zagłady Żydów w ramach niemieckiej Akcji „Reinhardt", których częścią są obchody 75. rocznicy utworzenia ŻIH.

prezydentpl_na_niebieskim_2022.jpg [31.06 KB]

 

 

MKiDN_kolor_od_11.2021.png [64.32 KB]

Projekt „Tak, jakbyśmy nigdy nie istnieli” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reinhard_80rocznica-PL transparent light.png [104.70 KB]

Żydowski Instytut Historyczny