Maria Ferenc w gronie laureatów Nagrody Historycznej „Polityki” za 2021 rok

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Z radością ogłaszamy, że dr Maria Ferenc otrzymała Nagrodę Historyczną tygodnika „Polityka” za rok 2021 za najlepszy debiut w kategorii „Monografie, prace naukowe oraz prace popularnonaukowe, publicystyka” za książkę „«Każdy pyta, co z nami będzie». Mieszkańcy getta warszawskiego wobec wiadomości o wojnie i Zagładzie”, opublikowaną przez Wydawnictwo ŻIH. Laureatce serdecznie gratulujemy!
maria_ferenc_wide.jpg

 

dr Maria Ferenc, zbiory prywatne

 

„Książki, które dotarły do puli finałowej, były rozpatrywane pod wieloma aspektami. Liczył się warsztat historyczny, biegłość autora w dotarciu do źródeł, wprowadzenie nowego tematu bądź nowatorskie ujęcie już znanego, sposób argumentacji. I kunszt pisarski” – napisała „Polityka”.

Dr Maria Ferenc jest socjolożką‚ badaczką Zagłady Żydów‚ pracowniczką Działu Naukowego ŻIH. Koordynuje projekt badawczy „Encyklopedia getta warszawskiego”‚ współredagowała kilka tomów dokumentów z Archiwum Ringelbluma. Obecnie przebywa na stypendium w Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, należącym do United States Holocaust Memorial Museum, i pracuje nad biografią Mordechaja Anielewicza.

 

O wszystkich laureatach mogą Państwo przeczytać tutaj:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/2165775,1,wreczylismy-nagrody-historyczne-te-ksiazki-trzeba-przeczytac.read

_____

Książkę dr Marii Ferenc znajdą Państwo w Księgarni na Tłomackiem – wersję papierową i ebook:

https://ksiegarnianatlomackiem.pl/kazdy-pyta-co-z-nami-bedzie-mieszkancy-getta-w,3,4744,5029

https://ksiegarnianatlomackiem.pl/kazdy-pyta-co-z-nami-bedzie-mieszkancy-getta-w,3,3382,5033

Żydowski Instytut Historyczny