Cykl szkoleń „Jak opowiadać o żydowskiej Warszawie?” dla przewodników miejskich

27.02.2021
Autor: Zespół Edukacji ŻIH
Wiosną 2021 r. Dział Edukacji ŻIH organizuje szkolenia dla przewodników miejskich. Spotkania będą odbywały się w przestrzeni wystawy "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu". Liczba uczestników jest ograniczona. UWAGA: Od 15 marca 2021 r. obowiązują zmiany związane z wprowadzeniem nowych obostrzeń na terenie województwa mazowieckiego.
wystawa_stala_perspektywa.jpg

Wnętrze wystawy "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu"

 

UWAGA

W związku z zaostrzenia zasad bezpieczeństwa na terenie województwa mazowieckiego od 15 marca 2021 r. Żydowski Instytut Historyczny jest zamknięty dla zwiedzających, a zapisy na szkolenia zostają wstrzymane do czasu ponownego otwarcia Instytutu.

Wszystkie osoby zapisane na szkolenie dla przewodników, które miało odbyć się w dniu 16 marca, zostaną powiadomione mailowo o nowym terminie szkolenia, po ponownym otwarciu Instytutu.

 

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, w szkoleniu na wystawie "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" może uczestniczyć maksymalnie 15 osób. Liczba miejsc na wszystkich szkoleniach jest ograniczona do 60.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Szkolenie z oprowadzania po wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”

Prowadzenie: Dział Edukacji ŻIH

Wystawa „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom Oneg Szabat, konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Jej twórcą był historyk, dr Emanuel Ringelblum, a stworzona przez grupę kolekcja dokumentów jest zarówno jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady, jak i świadectwem oporu intelektualnego i duchowego. Na wystawie prezentujemy oryginalne dokumenty z getta – listy, testamenty osób idących na śmierć, relacje świadków i ofiar ludobójstwa, które gromadzono i porządkowano w ocalonym budynku dawnej Głównej Biblioteki Judaistycznej, dziś – siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Osobom zainteresowanym tematem polecamy literaturę dostępną w „Księgarni na Tłomackiem” w ŻIH-u i online:

 

Daty kolejnych zapisów na szkolenia podawane odbędą po ponownym otwarciu instytucji kultury, w tym Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma.

Do tego czasu zapisy na szkolenia zostają wstrzymane.

 

Jedyną formą zapisu na szkolenie jest wysłanie maila na adres rezerwacja@jhi.pl. W odpowiedzi dostaną Państwo formularz rejestracyjny, który należy wypełnić i przesłać. Na szkolenie zostaną zaproszone tylko te osoby, które spełnią te dwa warunki i zmieszczą się w limicie miejsc.

Pytania prosimy kierować na maila: rezerwacja@jhi.pl

 

 

Szkolenia odbywają się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

EOG_norw_belka_PL.png [47.79 KB]

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Zespół Edukacji ŻIH