Cykl szkoleń „Jak opowiadać o żydowskiej Warszawie?” dla przewodników miejskich [brak wolnych miejsc]

Autor: Dział Edukacji ŻIH
Wiosną i latem 2021 r. Dział Edukacji ŻIH organizuje szkolenia dla przewodników miejskich. Spotkania będą odbywały się w przestrzeni wystawy "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu". Liczba uczestników jest ograniczona. Kolejne szkolenie odbędzie się 10.08 o godz.17:00. UWAGA: brak wolnych miejsc na najbliższe szkolenie 10.08.
wystawa_stala_perspektywa.jpg

Wnętrze wystawy "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu"

Przejdź do najnowszego szkolenia, który odbędzie się 10 sierpnia [UWAGA: brak wolnych miejsc]

 

 

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, w szkoleniu na wystawie "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" może uczestniczyć ograniczona liczba osób.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Szkolenie z oprowadzania po wystawie „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”

Prowadzenie: Dział Edukacji ŻIH

Wystawa „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom Oneg Szabat, konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Jej twórcą był historyk, dr Emanuel Ringelblum, a stworzona przez grupę kolekcja dokumentów jest zarówno jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady, jak i świadectwem oporu intelektualnego i duchowego. Na wystawie prezentujemy oryginalne dokumenty z getta – listy, testamenty osób idących na śmierć, relacje świadków i ofiar ludobójstwa, które gromadzono i porządkowano w ocalonym budynku dawnej Głównej Biblioteki Judaistycznej, dziś – siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Osobom zainteresowanym tematem polecamy literaturę dostępną w „Księgarni na Tłomackiem” w ŻIH-u i online:

 

Jedyną formą zapisu na szkolenie jest wysłanie maila na adres rezerwacja@jhi.pl. W odpowiedzi dostaną Państwo formularz rejestracyjny, który należy wypełnić i przesłać. Na szkolenie zostaną zaproszone tylko te osoby, które spełnią te dwa warunki i zmieszczą się w limicie miejsc.

Pytania prosimy kierować na maila: rezerwacja@jhi.pl

 

 

Szkolenia odbywają się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

EOG_norw_belka_PL.png [47.79 KB]

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Dział Edukacji ŻIH