Bezpłatny wstęp na wystawę czasową przez cały styczeń

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Zapraszamy na darmowy miesiąc z wystawą czasową „Ramię przy ramieniu? Żydzi w polskich dążeniach niepodległościowych 1794-1918".
_TA_0377.jpg

Z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przez cały styczeń wstęp na wystawę czasową „Ramię przy ramieniu? Żydzi w polskich dążeniach niepodległościowych 1794-1918" będzie bezpłatny.

Zachęcamy do zarezerwowania wizyty i wcześniejszego pobrania biletów: https://tickets.jhi.pl/.

_____

Zapraszamy na bezpłatne oprowadzania po wystawie 10 stycznia i 29 stycznia.

_____

Splot wielu czynników spowodował, że tylko nieliczni, przeważnie zasymilowani i przywiązani do polskości Żydzi chwycili za broń w polskich powstaniach.

Na wystawie czasowej „Ramię przy ramieniu? Żydzi w polskich dążeniach niepodległościowych 1794-1918" próbujemy odpowiedzieć na pytania: jakie procesy doprowadziły do zaangażowania się Żydów w walkę o powrót Polski na mapę Europy, a jakie zniechęciły ich do patriotycznego zrywu? Opowiemy o integracji Żydów z polską większością, a także o trwających przy tradycyjnym judaizmie Żydach ortodoksyjnych i zjawisku dyskryminacji ze strony Polaków.

Więcej informacji o wystawie.

_____

Projekt pn. „Organizacja wystaw dotyczących bohaterstwa Żydów w dziejach Polski” dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10.2022_logo_MKiDN.png [70.33 KB]

Żydowski Instytut Historyczny