[brak wolnych miejsc] Spacer „Niezatarte ślady getta warszawskiego”
Zapraszamy na spacer śladami getta warszawskiego. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Nauki. UWAGA: brak wolnych miejsc na to wydarzenie.
fn_2022_niezatarte.jpg

Spacer „Niezatarte ślady getta warszawskiego” przybliży uczestnikom historię warszawskiego getta, codzienne problemy jego mieszkańców i tragiczny koniec społeczności warszawskich Żydów.

Zaczniemy przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, w którym przed wojną mieściła się Główna Biblioteka Judaistyczna, sąsiadująca z nieistniejącą już dziś Wielką Synagogą na Tłomackiem. Zobaczymy pozostałe jeszcze ulice, kamienice i place, a wyobrazimy sobie i obejrzymy na zdjęciach to, czego zobaczyć już nie można. Każdy punkt spaceru to opowieść o ludziach uwięzionych w dzielnicy zamkniętej, ich zmaganiach z trudnościami każdego spędzonego tu dnia, decyzjach i wyborach. Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak w getcie szmuglowano żywność, jaką sztukę można było obejrzeć w Teatrze Femina i dlaczego w dzielnicy żydowskiej znalazły się trzy kościoły rzymskokatolickie. Spacer zakończymy na ulicy Waliców.

Prowadzenie: dr Bartosz Borys, Dział Edukacji ŻIH

Zapisy od 12 września pod adresem: rezerwacja@jhi.pl, w tytule prosimy wpisać: spacer 26.09

 

Zapraszamy na wydarzenia ŻIH w ramach Festiwalu Nauki 2022

_____

Oprowadzanie odbywa się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dzień: 26.09.2022
Godzina: 11:00
Miejsce: ŻIH, Warszawa