Zostań wolontariuszem_wolontariuszką w Żydowskim Instytucie Historycznym!

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek przy wsparciu m.in. Marszu Pamięci oraz innych wydarzeń organizowanych przez ŻIH w 2024 roku! Na zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2023.
STA_1399.jpg

fot. Andrzej Stawiński

Szukamy osób, które wesprą nas podczas organizacji wydarzeń takich jak Noc Muzeów czy obchody rocznicowe w Treblince. Pierwsze ważne wydarzenie, czyli Marsz Pamięci, odbędzie się już 22 lipca 2024 r.!

Każda osoba, która dołączy do naszego wolontariatu, przejdzie odpowiednie szkolenie, a do jej zadań w czasie Marszu będzie należało m.in.:

  • wsparcie organizatorów i organizatorek
  • opieka nad osobami uczestniczącymi w wydarzeniu
  • udzielanie informacji osbom uczestniczącym w Marszu
  • rozdawanie materiałów informacyjnych, gadżetów
  • pilnowanie porządku w czasie wydarzeń
  • zwracanie uwagi na dobrostan uczestników i zgłoszenie ewentualnych problemów (zasłabnięcia, omdlenia, itp.) do koordynatora medycznego

Mile widziane będą osoby zainteresowane historią i kulturą Żydów. Marsz Pamięci odbywa się w pełni lata, dlatego osoby, które źle znoszą upał mogą mieć problem z wypełnianiem wolontariackich obowiązków. Zapraszamy osoby, które potrafią szybko podejmować decyzje, nie boją się nagłych zmian planów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W wolontariacie podczas Marszu Pamięci mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Z wolontariuszami i wolontariuszkami podpisujemy umowę wolontariacką, zapewniamy ubezpieczenie. Możemy wystawić zaświadczenie o odbyciu wolontariatu. Chętnie będziemy kontynuować współpracę przy okazji kolejnych wydarzeń.

Na wolontariat można zapisać się przez formularz: https://forms.office.com/e/vEHAJjNQkv

Na zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2024.

Żydowski Instytut Historyczny