„Serce Tory” już w sprzedaży!

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
„Serce Tory” to pierwszy tom zbioru esejów nowojorskiego rabina Shaia Helda – teologa i współzałożyciela Hadar Institute w Nowym Jorku – w których komentuje on cotygodniowe czytania Tory. Książka, wydana wspólnie przez Wydawnictwo ŻIH i Fundację Ledor Wador, jest już dostępna w naszej Księgarni na Tłomackiem.
Serce_Tory.jpg

Held odnosi mądrość Tory do sytuacji współczesnego człowieka. Dogłębnie analizuje Talmud i midrasze, odwołuje się do wielkich pisarzy literatury światowej, a także do myślicieli innych religii, aby znaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania – o Boga, naturę ludzką i o to, co znaczy być osobą religijną we współczesnym świecie.

Rabin Shai Held to teolog, badacz oraz wykładowca w Hadar Institute. Współpracował również z nowojorskim Jewish Theological Seminary. Według rankingów „Newsweeka” jest jednym z 50 najbardziej wpływowych współczesnych rabinów w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się współczesną żydowską i chrześcijańską myślą teologiczną oraz historią syjonizmu. Autor książki „Abraham Joshua Heschel: The Call of Transcendence” (2013).

Książka ukazuje się w przekładzie dr Barbary Krawcowicz

 

Zobacz książkę w Wydawnictwie ŻIH

 

Żydowski Instytut Historyczny