List poparcia dla Narodu Ukraińskiego od społeczności żydowskiej w Polsce

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Dyrektor ŻIH Monika Krawczyk wraz z przewodniczącym Gminy Żydowskiej w Warszawie, Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem i dyrektorami m.in. Muzeum Getta Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce podpisała list poparcia dla Narodu Ukraińskiego.
list_poparcia_cut.jpg

Dyrektor ŻIH Monika Krawczyk wraz z przewodniczącym Gminy Żydowskiej w Warszawie, Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem i dyrektorami m.in. Muzeum Getta Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce podpisała list poparcia dla Narodu Ukraińskiego:"Drodzy Ukraińcy,

warszawska społeczność żydowska solidaryzuje się z całym Narodem Ukraińskim w tych niewyobrażalnie trudnych chwilach walki o wolność i jedność Ojczyzny.

My – Żydzi, szczególnie doświadczeni przez drugą wojnę światową – jesteśmy i będziemy przeciwni wojnom, zawsze niosącym cierpienie, nieszczęście i śmierć ludzi. Nie możemy i nie chcemy być obojętni wobec grozy wojny i jej tragicznych skutków. Będziemy Was wspierać.

Każdy naród ma prawo do swojego kraju, samostanowienia, bezpiecznego życia.

Nie poddawajcie się!

Jesteśmy z Wami!"

#StandWithUkraine

 

list_poparcia_dla_narodu_ukraińskiego_24.02.2022.jpg [235.41 KB]

Żydowski Instytut Historyczny