Zapraszamy na konferencję naukową: „Jidyszland – nowe przestrzenie”

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Polskie Towarzystwo Studiów Jidyszystycznych i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma mają przyjemność zaprosić na III Interdyscyplinarną Konferencję PTSJ „Jidyszland – nowe przestrzenie”.
20.11.2022_event_B_border.jpg

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

Studia nad językiem i kulturą jidysz stanowią dynamicznie rozwijającą się gałąź polskich badań judaistycznych, a dorobek polskich jidyszystek i jidyszystów bywa coraz częściej zauważany oraz uwzględniany nie tylko na gruncie polskim, ale i światowym.

Polskie Towarzystwo Studiów Jidyszystycznych i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma mają przyjemność zaprosić na III Interdyscyplinarną Konferencję PTSJ. Dwudniowa konferencja ma na celu podsumowanie aktualnego stanu badań polskiej i światowej jidyszystyki, określenie aktualnych kierunków i podejść badawczych oraz wyznaczenie priorytetów na najbliższe lata.

Ponadto konferencja będzie okazją do zacieśnienia kontaktów między istniejącymi w Polsce ośrodkami akademickimi, integracji różnych środowisk naukowych oraz nawiązania współpracy przy realizacji konkretnych projektów badawczych.

Pierwszego dnia konferencji odbędzie się dyskusja wokół nowej książki z serii Jidyszland, wydawanej przez ŻIH i PTSJ.

Zapraszamy na konferencję do Błękitnego Wieżowca (wejście po schodach naprzeciwko ŻIH) i online na naszym kanale Youtube.

Transmisja pierwszego dnia konferencji

Transmisja drugiego dnia konferencji

 

Program:

 

 

Organizatorzy:

75_lat_ŻIH_Logo_Wersja_Polska.png [21.81 KB]

 

ptsj_logo_2022.jpg [18.35 KB]

Żydowski Instytut Historyczny