Dr hab. Katarzyna Person na konferencji "76 lat później... Jak uczyć o Holokauście w czasach cyfrowych?"

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji pt. "76 lat później... Jak uczyć o Holokauście w czasach cyfrowych?", która odbędzie się online w dniach 18-19 października 2021 roku.
76 lat później_18.10.2021_konferencja_kperson_fb.jpg

Materiały organizatora

 

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji pt. "76 lat później... Jak uczyć o Holokauście w czasach cyfrowych?". Odbędzie się ona online, 18 i 19 października. Podczas dwudniowego wydarzenia jedenaścioro badaczy, aktywistów i edukatorów zaprezentuje swoje dokonania i refleksje związane z nauczaniem o Zagładzie Żydów za pomocą narzędzi cyfrowych i multimedialnych.

Pierwszego dnia konferencji, 18 października o 14:00 dr hab. Katarzyna Person z Działu Naukowego ŻIH przedstawi referat Zasoby cyfrowe Żydowskiego Instytutu Historycznego jako źródło nauczania o Zagładzie na przykładzie Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego.

Program konferencji:

76 lat później_18.10.2021_konferencja_kperson_comp.jpg [894.86 KB]

Szczegółowe informacje o o panelistach dostępne są na facebooku Fundacji Bente Kahan. Konferencja jest finansowana ze środków Gminy Wrocław w ramach realizowanego przez Fundację Bente Kahan programu "Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu". 

Transmisja z konferencji będzie dostępna na facebookowym profilu Fundacji Bente Kahan, dostęp jest bezpłatny. Bezpośrednie linki do wydarzenia (i transmisji) poniżej:

Dzień I - 18 października

Dzień II - 19 października

Żydowski Instytut Historyczny