Reasentados – 14 historias del gueto Varsovia | wystawa w Centro Sefarad-Israel w Madrycie
Od 10 marca do 19 kwietnia w Centro Sefarad-Israel w Madrycie będzie można obejrzeć nową wersję wystawy „Przesiedleni. Czternaście historii z warszawskiego getta", która towarzyszyła Marszowi Pamięci w 2022 roku.
Grafiki na stronę(3).png

Getto warszawskie było największym z gett stworzonych przez Niemców w okupowanej Europie, a w szczytowym okresie zamknięto w nim blisko 450 tysięcy Żydów. Jego mur, który z hitlerowskiego nakazu rozdzielał dwa światy – żydowski i polski – skazywał Żydów na izolację i samotność. Świat poza gettem był wobec nich wrogi, a życie w obrębie murów skazywało ich na głód, nędzę i choroby. Czternaście wybranych historii ilustruje, jak wiele odwagi i determinacji wymagało zarówno życie w getcie, jak i szukanie ratunku poza jego granicami.


Kuratorzy: Marta Janczewska, dr Justyna Majewska, Franciszek Bojańczyk

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Więcej informacji o wystawie „Przesiedleni. Czternaście historii z warszawskiego getta".

 

Organizatorami wystawy są Centro Sefarad-Israel, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma.
GIF-OFICIAL-FONDO-TRANSPARENTE.gif [52.46 KB] MADRYT, Hiszpania, AMB, B pdf - ES.png [112.51 KB] Logo_Wersja_Polska.png [21.81 KB]
Dzień: 10.03.2023
Godzina: 10:30
Miejsce: Centro Sefarad-Israel, Calle Mayor 69, Madrid