Przez ciernie i kwiaty. Życie legendarnej aktorki teatru jidysz Estery Racheli Kamińskiej
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Czwartki na Tłomackiem" podczas którego o Esterze Racheli Kamińskiej, wybitnej aktorce teatru jidysz, opowie dr Mirosława Bułat. Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Żółkiewska (ŻIH). Początek wydarzenia 27 maja o 18:00.
27.05.2021_event.png

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/kaminska/register

Zobacz wydarzenie na Facebooku
__


Biografia Estery Racheli Kamińskiej, nazywanej „matką teatru jidysz”, obfituje w awanturnicze przygody, pikantne sekrety i bolesne tragedie. O tym, jak wyglądało jej życie na scenie i za kulisami opowie wybitna badaczka teatru jidysz, dr Mirosława Bułat, która przetłumaczyła i opracowała wspomnienia artystki "Boso przez ciernie i kwiaty". Memuary „matki teatru żydowskiego” zostały wydane w ubiegłym roku w serii Kanon literatury wspomnieniowej Żydów polskich.

 

Prowadzenie: dr Agnieszka Żółkiewska (ŻIH)

Publikacja dostępna jest w Księgarni na Tłomackiem:
https://ksiegarnianatlomackiem.pl/boso-przez-ciernie-i...

___


Czwartki na Tłomackiem to cykl otwartych spotkań odbywających się co tydzień. Dotyczą one szeroko ujętej tematyki żydowskiej i mają zróżnicowaną formę – od prezentacji najnowszych publikacji, poprzez projekcie filmowe, wykłady o dziełach sztuki ze zbiorów ŻIH, po debaty wokół zagadnień współczesnych relacji polsko-żydowskich.

 

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/


__


Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

 

Dzień: 27.05.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online