ŻIH na Imieninach Jana Kochanowskiego 2024
Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego 2024 organizowane przez Bibliotekę Narodową, podczas których jak co roku będzie można odwiedzić stoisko Żydowskiego Instytutu Historycznego.
wydarzenia na stronę(54).png

Wydarzenie na Facebooku

Literacki piknik Biblioteki Narodowej odbędzie się w tym roku już po raz dwunasty, a jego bohaterem będzie Czesław Miłosz.
„W moich latach chłopięcych wybrałem zawód przyrodnika” – wyznał poeta. Zainspirowani dziecięcymi fascynacjami Miłosza zaprosimy imieninowych gości na botaniczny spacer po Ogrodzie Krasińskich, z Adamem Wajrakiem porozmawiamy o polskich noblistach i ich zaangażowaniu w ochronę przyrody, a z Małgorzatą Lebdą i Szymonem Opryszkiem o wodzie i rzekach.
Autora „Doliny Issy” będą wspominać m.in. Joanna Miłosz, a jego twórczość stanie się pretekstem do rozmów o dystopijnych wizjach przyszłości i małych ojczyznach. W otwartym dla publiczności Pałacu Rzeczypospolitej będzie można oglądać poświęconą Miłoszowi wystawę – rękopisy i osobiste pamiątki poety.
Co oprócz inspiracji Czesławem Miłoszem?
W tym roku na Imieninach Jana zadebiutują audiobooki – będzie można wziąć udział w profesjonalnych warsztatach lektorskich (dorośli), a w plenerowym studio spróbować swoich sił w roli lektora (dorośli i dzieci). Z myślą o najmłodszych czytelnikach Teatr Guliwer otworzy Imieniny spektaklem „Ale kino”, a o dodatkowe atrakcje (warsztaty i spotkania) zadbają Fundacja Pogranicze oraz wydawnictwa dziecięce.
Nie zabraknie stałych punktów programu: przyciągającego rzesze warszawiaków meczu poetyckiego, spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, wykonania „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” (Bastarda Trio i Dorota Miśkiewicz) czy dansingu pod gwiazdami (Nicponie). Jak co roku w Ogrodzie Krasińskich będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu polskich wydawnictw, zdobyć autograf ulubionego pisarza oraz skorzystać z cienia drzew i strefy gastronomicznej.
Pełny program wydarzenia już wkrótce!
_____
Imieniny Jana Kochanowskiego są realizowane w ramach projektu „Pełna czytelnia Rzeczypospolitej” dofinasowanego ze środków Unii Europejskiej, Funduszy na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) oraz budżetu państwa.

 

Dzień: 29.06.2024
Godzina: 11:00
Miejsce: Ogród Krasińskich