Zemsta. Zapomniane powstania w obozach zagłady
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Czwartki na Tłomackiem". Z Michałem Wójcikiem, autorem książki "Zemsta. Zapomniane powstania w obozach zagłady" rozmawiać będzie prof. Andrzej Żbikowski z Działu Naukowego ŻIH.
10.06.2021_event.png

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/zemsta_obozy/register

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

W czasie II wojny światowej funkcjonowało na ziemiach polskich kilka obozów zagłady, których jedynym celem było wymordowanie ludności żydowskiej. Do dziś pokutuje przekonanie, że Żydzi się nie bronili, „szli jak barany na rzeź”. Tymczasem żydowski opór to mało znana karta tej wojny. We wszystkich tych obozach istniała konspiracja, która doprowadziła do zbrojnych wystąpień i buntów.

Z Michałem Wójcikiem, autorem książki "Zemsta. Zapomniane powstania w obozach zagłady" wydanej przez Wydawnictwo Poznańskie, rozmawiać będzie prof. Andrzej Żbikowski.

 

___


Czwartki na Tłomackiem to cykl otwartych spotkań odbywających się co tydzień. Dotyczą one szeroko ujętej tematyki żydowskiej i mają zróżnicowaną formę – od prezentacji najnowszych publikacji, poprzez projekcie filmowe, wykłady o dziełach sztuki ze zbiorów ŻIH, po debaty wokół zagadnień współczesnych relacji polsko-żydowskich.
__


Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

__


Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 10.06.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online