Przez sztetle i kryjówki. Architektura wernakularna – spotkanie z dr Natalią Romik
Zapraszamy na spotkanie z cyklu Czwartki na Tłomackiem. Wykład wygłosi dr Natalia Romik, laureatka Nagrody im. Marii i Łukasza Hirszowiczów. Spotkanie odbędzie się online.
14.01.21_event.png

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/architektura/register

Zobacz wydarzenie na facebooku

 

Natalia Romik to badaczka, designerka i artystka. Uzyskała tytuł doktora na Bartlett School of Architecture UCL za pracę „(Po)żydowska architektura nie-pamięci w dawnych sztetlach”. Jej działalność naukowa i artystyczna dotyczy architektury i pamięci. Tematy te podjęła m.in. w projektach: „Nomadyczne Archiwum Sztetla”, „Otwarte Studio Antyfaszystowskie”. W ramach pracowni Nizio Design (2007-2014) konsultantka designu wystawy stałej w POLIN – Galerii XIX w., współautorka rewitalizacji XVIII-wiecznej synagogi w Chmielniku.

Designerka i kuratorka (wraz z Justyną Koszarską-Szulc) wystawy czasowej „Obcy w domu. Wokół Marca 1968” w POLIN. Należy do kolektywu SENNA, z którym zrealizowała m.in. projekt wystawy stałej „Dom Pamięci Żydów Górnośląskich” w Gliwicach czy wystawę „Bejt Almin – Dom Wieczności” w Warszawie.

 

Fot. Dąb Józef w Wiśniowej, badania z dendrologiem Jerzym Bielczykiem, fot. Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej

__
Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukoweAdministratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 14.01.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online