„Ale kto mi to imię nadał?”. Spotkanie z Krystyną Budnicką
W rocznicę wyzwolenia Auschwitz i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu zapraszamy na spotkanie z Krystyną Budnicką, ocalałą z Zagłady. Rozmowę poprowadzi Patrycja Dołowy. Początek wydarzenia w ramach „Czwartku na Tłomackiem" 27 stycznia o 18:00.
27.01.2022_event_czwartek.png

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

27 stycznia, rocznicę wyzwolenia Auschwitz, największego niemieckiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady, obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wspominając tych, którym nazistowskie Niemcy i ich sojusznicy odebrali życie, chcemy zaprosić Państwa na spotkanie z osobą, która ocalała.

Krystyna Budnicka urodziła się jako Hena Kuczer na warszawskim Muranowie. Jej ojciec Boruch był stolarzem. Jako jedyna z rodziny przeżyła powstanie w getcie warszawskim, powstanie warszawskie i z pomocą polskich opiekunów oraz zakonnic, związanych prawdopodobnie z Radą Pomocy Żydom „Żegota”, doczekała końca wojny. Została adoptowana przez państwa Budnickich. Pracowała jako pedagog z dziećmi z porażeniem mózgowym. Jest działaczką Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu i od 2018 r. honorową obywatelką Warszawy.

Prowadzenie: Patrycja Dołowy – pisarka, artystka multimedialna, działaczka społeczna, autorka książki „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”

__

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/
__
Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 27.01.2022
Godzina: 18:00
Miejsce: online