Poezja i pamięć. Spotkanie z autorem „Karla-Heinza M.” Grzegorzem Kwiatkowskim
Zapraszamy na spotkanie online z cyklu Czwartki na Tłomackiem. Z poetą Grzegorzem Kwiatkowskim, autorem tomu poetyckiego „Karl-Heinz M.” poświęconego Zagładzie i pamięci o niej, będzie rozmawiać prof. Piotr Weiser (ŻIH). Początek wydarzenia 20 stycznia o 18:00.
20.01.2022_event_1.jpg

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/poezja

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

„Jak mówić o TYM, kiedy zbankrutował świat uznanych wartości, kiedy niemożliwym wydaje się znalezienia punktu oparcia dla ich rekonstrukcji ani w sobie, ani w otaczającym świecie?”.

„Moje życie jest efektem traumy mojego dziadka, który przekazał pewien rodzaj milczenia mojemu ojcu, a mój ojciec – mnie. Wydaje mi się, że ja pierwszy w mojej rodzinie próbuję to milczenie przełamać i coś z nim lepiej lub gorzej zrobić” – mówi poeta. – „«Karl-Heinz M.» to tomik o relacji ojciec-syn i o próbie przerwania tej relacji albo jej naprawienia”.

 

Grzegorz Kwiatkowski jest poetą, muzykiem, autorem Biura Literackiego, w którym wydał m.in. „Radości”, „Spalanie”, „Sową”, członkiem psychodelicznego zespołu rockowego Trupa Trupa. „Karl-Heinz M.” to jego najnowszy tom wierszy, poświęcony Zagładzie i próbom przekazywania pamięci o niej. Spotkanie poprowadzi prof. Piotr Weiser (ŻIH)


(źródło cytatów: Biuro Literackie)

__

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/
__
Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 20.01.2022
Godzina: 18:00
Miejsce: online