Rosz Chodesz i Jowel – Święta, które miewają kłopoty z czasem
Zapraszamy na trzecie spotkanie poświęcone świętom żydowskim. Maharat Miriam Gonczarska opowie o świętach Rosz Chodesz i Jowel, czyli roku jubileuszowym. Początek wydarzenia online w środę 21 kwietnia o 17:45.
21.04.2021_event.jpg

Link do rejestracji na wydarzenie: https://jhi.clickmeeting.com/rosz_chodesz/register

Zobacz wydarzenie na facebooku

 

Zapraszamy na trzecie spotkanie z serii „Arka przetrwania. Cykl spotkań o świętach żydowskich” prowadzone przez Maharat Miriam Gonczarską.

Barani Śpiew, królestwo księżyca i rogi Nowych Roków. Rosz Haszana, Szmita, Jowel - obrót ziemi, a obroty ziemią... Czas osądzony - kto go tworzy? Kto go mierzy? Kto nim rządzi? Kto go uświęca? Dzień z kalendarza nieskończoności; posłuszeństwie niebiańskich sfer. O astronomii i astrologii, pod i ponad gwiazdami...

 

Zachęcamy do obejrzenia nagrań z dwóch pierwszych spotkań, które znajdują się na kanale Youtube Żydowskiego Instytutu Historycznego:

 

Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z wybranymi pojęciami, których definicje znajdują się na stronie Polskiego Słownika Judaistycznego.

Rosz Chodesz

Kalendarz żydowski

Szabat Rosz Chodesz

Jowel

 

Wydarzenie jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

#Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants

ZDK 2021  B PL.jpg [291.27 KB]

Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe
Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 21.04.2021
Godzina: 17:45
Miejsce: online