Charakterystyka i rola religii w myśli syjonistycznej – spotkanie z Darią Boniecką-Stępień i Janem Doktórem
Zapraszamy na spotkanie online w ramach cyklu Czwartki na Tłomackiem, podczas którego prof. Jan Doktór (ŻIH) porozmawia z dr Darią Boniecką-Stępień o jej książce "Charakterystyka i rola religii w myśli syjonistycznej". Początek wydarzenia w czwartek 4 lutego o godz. 18:00.
4.2.2021_event.png

Link do rejestracji na wydarzenie: https://jhi.clickmeeting.com/mysl_syjonistyczna

Zobacz wydarzenie na facebooku

 

Książka Darii Bonieckiej-Stępień ukazuje ideologiczne, a także psychologiczne zmagania Żydów z ich tożsamością w okresie kształtowania się współczesnej myśli syjonistycznej.

Główna teza stawiana przez autorkę zakłada, że zawsze w centrum refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością narodu żydowskiego jest religia, albo raczej stosunek do niej. Nawet jeśli wiara religijna bywa odrzucana jako taka. Dzięki publikacji uzyskujemy dostęp do owych dylematów i napięć w oparciu o bardzo bogaty materiał źródłowy.

Myślę, że praca Darii Bonieckiej-Stępień stanie się ważną pozycją, może nawet częścią „niezbędnika”, socjologów i historyków, ale także publicystów próbujących zrozumieć, czym była i czym jest tożsamość żydowska we współczesnym świecie. — z recenzji dr. hab. Macieja Tomala, prof. UJ

 

Publikacja do kupienia w Księgarni na Tłomackiem: https://ksiegarnianatlomackiem.pl/charakterystyka-i-rola...

------
Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe
Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 04.02.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online