O purimszpilu i kontekstach kulturowych święta Purim
Zapraszamy na spotkanie online z cyklu Czwartki na Tłomackiem, podczas którego dr Karolina Szymaniak i dr Agnieszka Żółkiewska z Działu Naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego porozmawiają o święcie Purim i organizowanych podczas niego purimszpilach. Wydarzenie rozpocznie się 25 lutego o godz. 18:00.
25.02.2021_event.jpg

Link do rejestracji na wydarzenie: https://jhi.clickmeeting.com/purimszpile/register

Zobacz wydarzenie na facebooku

___

Obok maskarad i sutych uczt od stuleci stałym elementem Purim są purimszpile, amatorskie przedstawienia wystawiane z okazji tego najradośniejszego żydowskiego święta.

O purimszpilu i kontekstach kulturowych święta Purim będą rozmawiać dr Karolina Szymaniaki dr Agnieszka Żółkiewskaz Działu Naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Ryc. Przedstawienie purimowe. Zbiory ŻIH

Opracowanie zbiorów jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

EOG_norw_belka_PL.png [47.79 KB]


Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe
Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

 Dzień: 25.02.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online