[brak wolnych miejsc] Prezentacja skrzynek, w których ukryto dokumenty z I części Archiwum Ringelbluma
25 września będą mieli Państwo możliwość zobaczyć skrzynki, które skrywały bezcenny skarb i usłyszeć historię ich powojennych losów.
Spacery letnie(58).png

W dziesięciu metalowych skrzynkach, które przez cztery lata leżały w gruzach warszawskiego getta zachowały się dziesiątki dokumentów i prac opisujących życie Żydów pod okupacją niemiecką.
Od czasu wydobycia skrzynek z ich miejsca ukrycia przy ulicy Nowolipki 68 zarówno pojemniki jak i ich zawartość zostały poddane dokładnej konserwacji. O ich powojennych losach opowie Violetta Bachur, główna konserwatorka ŻIH.
Zapisy: na prezentację skrzynek obowiązują zapisy mailowe pod adresem rezerwacja@jhi.pl. W tytule prosimy wpisywać „Pokaz skrzynek”. Gwarancją udziału jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem.
_____
Zapraszamy do zapoznania się z innymi spotkaniami organizowanymi w ramach bezpłatnego tygodnia w ŻIH: https://fb.me/e/3ucdqsuxy


_____
Wydarzenie towarzyszy konferencji 80 lat po Aktion „Reinhard” (1942-1943): reakcje społeczne i upamiętnienie, organizowanej w ramach upamiętnienia 80. rocznicy zagłady Żydów w niemieckiej akcji „Reinhard"
Projekt „Tak, jakbyśmy nigdy nie istnieli” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzień: 25.09.2022
Godzina: 12:00
Miejsce: Żydowski Instytut Historyczny