Powojenne poszukiwanie sprawiedliwości – świadectwa w relacjach i Księgach pamięci | seminarium naukowe
Zapraszamy na seminarium naukowe online, które poprowadzi dr hab. Katarzyna Person. Początek wydarzenia 21 czerwca o 11:00.
21.06.2022_event.jpg

Rejestracja: https://jhi.clickmeeting.com/seminarium_person/register

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

Wykład zaprezentuje pierwsze wyniki kwerendy powojennych świadectw, dotyczących pozasądowego poszukiwania sprawiedliwości przez ocalałych z Zagłady. Relacje te pokazują, jak wojenna narracja dotycząca dążenia do zemsty kontynuowana była w pierwszych latach powojennych i jakie możliwości dochodzenia sprawiedliwości mieli ocalali Żydzi.
_____
dr hab. Katarzyna Person pracuje w dziale naukowym Żydowskiego Instytutu Historycznego. Koordynuje wydawanie pełnej edycji Archiwum Ringelbluma – Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. Autorka książek "Dipisi: Żydzi polscy w amerykańskiej i brytyjskiej strefach okupacyjnych Niemiec, 1945-1948", "Policjanci: wizerunek Żydowskiej Służby Porządkowej w getcie warszawskim", "Assimilated Jews in the Warsaw Ghetto, 1940-1943".
___

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst


Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/


__

Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma

Dzień: 21.06.2022
Godzina: 11:00
Miejsce: online