Pogrom krakowski od nowa: pierwsza i druga obrona Kazimierza (1919-1945) | seminarium online
Zapraszamy na seminarium online, które poprowadzi prof. Joanna Tokarska-Bakir (PAN). Początek wydarzenia 10 maja o 11:00.
10.05.2022_event.jpg

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/seminarium_tokarska

 

Wystąpienie będzie prezentacją pierwszych wniosków z prowadzonego od kilku lat projektu grantowego NCN pt. Pogrom krakowski 11/8/1945 na tle porównawczym. Zespół badawczy pracuje w składzie: Joanna Tokarska-Bakir, Karolina Panz i Dagmara Swałtek-Niewińska. Udało się znacznie uszczegółowić obraz pogromu, ustalony przez pionierów tematu takich jak Anna Cichopek i Julian Kwiek. Dwutomowa monografia podsumowująca projekt ukaże się w roku 2024 w wydawnictwie Czarna Owca.

 

prof. Joanna Tokarska-Bakir - antropolożka kultury, etnografka, związana z Instytutem Slawistyki PAN. W 2014 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia naukowe.
__
Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/
__
Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma

Ilustracja: "Wnętrze Starej Synagogi w Krakowie", Jakub Glasner, przed 1939, https://delet.jhi.pl/pl/library/item/606964

Dzień: 10.05.2022
Godzina: 11:00
Miejsce: online