Pogrom kielecki 4 lipca 1946: portrety ocalałych | seminarium naukowe
Zapraszamy na seminarium naukowe online, podczas którego prof. Joanna Tokarska-Bakir opowie o losach Żydów ocalałych z pogromu kieleckiego z 1946 roku. Początek wydarzenia we wtorek 12 października o 11:00.
12.10.2021_event.png

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/kielce

Zobacz wydarzenie na Facebooku
___

Seminarium poprowadzi prof. Joanna Tokarska-Bakir. Tematem wykładu będą losy Żydów ocalałych z pogromu kieleckiego, którzy niemal natychmiast opuścili Polskę, udając się do Palestyny lub Europy Zachodniej i dalej do USA, Kanady. Wykład będzie ilustrowany oryginalnymi filmowymi wypowiedziami ocalałych, odnalezionymi w ich archiwach w Izraelu.

Prof. dr hab. Joanna Tokarska-Bakir – etnolog i antropolog kultury, pracuje w Instytucie Slawistyki PAN. Laureatka nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej za rok 2007. Autorka m.in. książki "Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego" (Warszawa 2018).
___


Ilustracja:
Fotografia przedstawiająca mężczyzn rannych podczas pogromu kieleckiego leżących na łóżkach w Szpitalu św. Aleksandra. Fot. Julia Pirotte. Zdjęcie dostępne online: https://delet.jhi.pl/pl/library/item/1269276
___


Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst


Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/
__


Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 12.10.2021
Godzina: 11:00
Miejsce: online