Korczak w mieście dla dzieci i młodzieży – jak opowiedzieć o Starym Doktorze z wykorzystaniem topografii jego Warszawy?
Korczak w mieście dla dzieci i młodzieży – jak opowiedzieć o Starym Doktorze z wykorzystaniem topografii „jego Warszawy”? Zapraszamy na spotkanie w cyklu „Korczak Nowe Otwarcie" organizowanym przez Żydowski Instytut Historyczny i Muzeum Warszawy.
6.07.2022_event.jpg

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

W przestrzeni miejskiej stolicy istnieje kilkadziesiąt adresów związanych z biografią Janusza Korczaka, kilkanaście z nich to budynki-ostańce ocalałe z wojennej i powstańczej pożogi. Spacerując ulicami Warszawy możemy dotknąć czasów, w których żył Stary Doktor i spróbować zrozumieć, czemu napisał: „Warszawa jest moja i ja jestem jej”. W mieście tak ściśle związanym z pracą Janusza Korczaka – pedagoga, nadal istnieje ogromna potrzeba pomocy dzieciom, otoczenia ich opieką pedagogów ulicy.

O doświadczaniu ulic Warszawy, biografii korczakowskiej i korczakowskiej pedagogice na ulicy porozmawiają Dorota Cieślik i Olga Szymańska.

 

Dorota Cieślik – pedagożka ulicy, streetworkerka związana z Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej, artystka zajmująca się Street Artem

Olga Szymańska – edukatorka i przewodniczka miejsca, zastępczyni kierownika Działu Edukacji ŻIH
__
Cykl wydarzeń "Korczak – Nowe otwarcie" organizowany jest wraz z Muzeum Warszawy z okazji 80. rocznicy śmierci Janusza Korczaka, a poświęconych jego życiu, działalności pisarskiej i pedagogicznej

Program wydarzeń: https://www.jhi.pl/.../korczak-nowe-otwarcie-zapowiedz...
___

Wydarzenia są finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dzień: 06.07.2022
Godzina: 18:00
Miejsce: online