Korczak na rowerze | wycieczka ŻIH
Zapraszamy na wycieczkę edukacyjną śladami Janusza Korczaka, którą poprowadzi Olga Szymańska z Działu Edukacji ŻIH. Zapisy przyjmujemy od Zbiórka z rowerami 29 maja o 11:00 pod ŻIH (ul. Tłomackie 3/5). Zapisy od 19 maja.
29.05.2022_event.jpg

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

Wycieczka edukacyjna „Korczak na rowerze” to okazja do poznania kilkunastu warszawskich adresów związanych z biografią Henryka Goldszmita, znanego głównie pod pseudonimem Janusz Korczak.

Uczestnicy wydarzenia odwiedzą mniej znane korczakowskie miejsca w Warszawie, na przykład: okolice placu Teatralnego – ulicy Bielańskiej i Ogrodu Saskiego. Na naszej trasie nie zabraknie punktów, które od wielu lat są świadkami pamięci o Januszu Korczaku, wychowawcach i dzieciach z Domu Sierot – parku przy ul. Świętokrzyskiej, Teatru Lalka oraz Umschlagplatzu przy ul. Stawki. Podczas rowerowego przejazdu opowiemy o życiu i działalności Janusza Korczaka, człowieka wielowymiarowego – lekarza, pedagoga, opiekuna Domu Sierot, pisarza, publicysty i działacza społecznego.

Prowadzenie: Olga Szymańska (ZIH)

 

Zapisy: na oprowadzanie rowerowe obowiązują zapisy mailowe pod adresem rezerwacja@jhi.pl W tytule prosimy wpisywać „wycieczka edukacyjna 29maja”. Zapisy otwarte od 19 maja.

___

Wydarzenie organizowane przez Żydowski Instytut Historyczny w ramach cyklu "Korczak - Nowe Otwarcie", we współorganizacji z Muzeum Warszawy.

Więcej o cyklu: https://www.jhi.pl/.../korczak-nowe-otwarcie-zapowiedz...

__

Wydarzenie jest finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dzień: 29.05.2022
Godzina: 11:00
Miejsce: Warszawa