Korczak – Nowe otwarcie. Zapraszamy na wyjątkowy cykl wydarzeń
Przedstawiamy program wydarzeń organizowanych wraz z Muzeum Warszawy z okazji 80. rocznicy śmierci Janusza Korczaka, a poświęconych jego życiu, działalności pisarskiej i pedagogicznej. Spotkania będziemy transmitowali na żywo na Facebooku. Zapraszamy!
korczak_cykl_2022_grafika.png

Rok 2022 przynosi 80. rocznicę śmierci Janusza Korczaka. Nie chcemy jednak pamiętać o „Starym Doktorze” jedynie przez pryzmat końca jego wyjątkowego życia. W ramach wspólnego przedsięwzięcia prowadzonego z Muzeum Warszawy spróbujemy odczytać na nowo spuściznę Korczaka, a wydarzenia, które zorganizujemy, staną się okazją do przemyślenia raz jeszcze tego, co płynie z jego tekstów.

Spotkania wokół biografii i działalności Janusza Korczaka to szeroki wachlarz propozycji: od wydarzeń naukowych i popularnonaukowych, przez varsavianistyczne spacery i wycieczki, po warsztaty dla uczniów. Chcemy przyjrzeć się jego dorobkowi pisarskiemu i pedagogicznemu, a także sprawdzić, jak współcześnie możemy go wykorzystać w pracy z dziećmi. Naszymi gośćmi będą naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, animatorzy kultury, edukatorzy i praktycy „metody korczakowskiej”. Jako organizatorzy, chcemy, by biografia Henryka Goldszmita stała się przyczynkiem do rozmowy o jego wszechstronnej osobowości – jesteśmy przy tym świadomi, że nigdy nie poznamy go do końca.

 

Zobacz cały program wydarzeń tutaj

 

Wydarzenia są finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dzień: 04.03.2022
Godzina: 10:20
Miejsce: online/Warszawa