Jak w muzeach opowiadać o Zagładzie?
Zapraszamy na ostatnie już spotkanie towarzyszące wystawie czasowej "Gdzie jesteś? Rdz 3,9", którą można oglądać do końca września. Tym razem porozmawiamy o muzealnych narracjach o Zagładzie. Początek 23 września o 18:00 na naszym Facebooku.
23.09.2021_event.png
Wystawa "Gdzie jesteś? Rdz 3,9" nie jest wystawą o wydarzeniach, a o emocjach. Za pomocą tekstów, rysunków i zdjęć prezentowane są na niej stany lub uczucia, takie jak niepewność, strach, głód, bezczas, intymność, współczucie czy wiara, wyznaczające ciężar życia i śmierci w getcie warszawskim.
W czasie spotkania zaproszeni goście dr Maria Kobielska, dr Piotr Rypson i dr Zofia Wóycicka będą rozmawiać o tym, w jaki sposób w muzeach opowiadać o Zagładzie. Wydarzenie poprowadzi dr Aleksandra Janus.
___
dr Maria Kobielska, adiunktka w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytety Jagiellońskiego, współzałożycielka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci na Wydziale Polonistyki UJ.
dr Aleksandra Janus, antropolożka i kuratorka, kieruje Centrum Cyfrowym, naukowo zajmuje się badaniem kultur pamięci.
dr Piotr Rypson, krytyk i historyk sztuki jest Głównym Kuratorem w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma. Jest również współkuratorem wystawy "Gdzie jesteś? Rdz. 3,9".
dr Zofia Wóycicka, historyczka i kuratorka, związana jest z Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie.
___
Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do końca września.
Zachęcamy również do zakupienia katalogu w naszej Księgarni.
Dzień: 23.09.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: Online na Facebooku