…Idź, Ty musisz żyć… rozmowa z Krystyną Budnicką / Heną Kuczer – premiera filmu
Zapraszamy na pokaz premierowy filmu „…Idź, Ty musisz żyć… rozmowa z Krystyną Budnicką / Heną Kuczer”, która odbędzie się w ŻIH 18 kwietnia 2024 r.!
wydarzenia na stronę(9).png

Wydarzenie na Facebooku

Krystyna Budnicka / Hena Kuczer urodziła się 8 maja 1932 r. w Warszawie w jako najmłodsza z ośmiorga rodzeństwa. Była mała dziewczynką, gdy wybuchła wojna, rozpoczęła się niemiecka okupacja i utworzone zostało getto warszawskie. Przez dziewięć miesięcy (od stycznia do września 1943 r.) ukrywała się wraz z rodziną i innymi osobami w podziemnym bunkrze przy ul. Zamenhofa. Z całej rodziny przeżyła tylko ona wraz z bratową.

„Idź, Ty musisz żyć” – to słowa wypowiedziane przez jej matkę, gdy opuszczała bunkier. Będąc jedną z ostatnich świadkiń tamtego czasu, opowiadanie o swoich przeżyciach i zmarłych bliskich traktuje jako życiową misję.

Z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim zapraszamy na premierę filmu w obecności jego bohaterki. Po projekcji zaplanowane są pytania od publiczności. Film będzie później dostępny na stronie YouTube Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Pokaz odbędzie się w Żydowskim Instytucie Historycznym 18 kwietnia o godzinie 18:00.

 

Dzień: 18.04.2024
Godzina: 18:00
Miejsce: Żydowski Instytut Historyczny