Henryk Sławik (1894-1944) - śląski socjalista i Sprawiedliwy wśród Narodów Świata
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Czwartki na Tłomackiem", podczas którego dr Tomasz Kurpierz opowie o Henryku Sławiku, uczestniku powstań śląskich, działaczu Polskiej Partii Socjalistycznej, który podczas II wojny światowej uczestniczył w ratowaniu polskich i żydowskich uchodźców na Węgrzech. Początek wydarzenia 6 maja o godz. 18:00.
6.05.2021_event.jpg

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/webinar_kurpierz/register

Zobacz wydarzenie na Facebooku

__
Zapraszamy na spotkanie z dr. Tomaszem Kurpierzem, autorem biografii Henryka Sławika zatytułowanej Henryk Sławik 1894–1944. Biografia socjalisty.

O postaci powstańca śląskiego, działacza społecznego, dziennikarza i Sprawiedliwego wśród Narodów Świata rozmawiać z autorem będzie prof. Jolanta Żyndul.

 

Publikacja została wydana nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.
Dostępna jest w Księgarni na Tłomackiem:
https://ksiegarnianatlomackiem.pl/henryk-slawik-1894-1944...
___


Czwartki na Tłomackiem to cykl otwartych spotkań odbywających się w każdy czwartek. Dotyczą one szeroko ujętej tematyki żydowskiej i mają zróżnicowaną formę – od prezentacji najnowszych publikacji, poprzez projekcie filmowe, wykłady o dziełach sztuki ze zbiorów ŻIH, po debaty wokół zagadnień współczesnych relacji polsko-żydowskich.

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanały na YouTube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

Zapraszamy do zapisania się do newslettera ŻIH: https://www.jhi.pl/

__


Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 06.05.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online