'Getto powstało...' Próba lektury ocalałych fragmentów anonimowego dziennika z getta
Zapraszamy na spotkanie online z cyklu "Czwartki na Tłomackiem", podczas którego prof. Piotr Weiser opowie o fragmentach anonimowego dziennika z getta warszawskiego. Początek wydarzenia 29 kwietnia o godz. 18:00.
29.04.2021_event.jpg

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/dzienniki_webinar/register

Zobacz wydarzenie na facebooku
___

 

Prelegent, prof. Piotr Weiser, odniesie się do fragmentu notatki z dnia 20 kwietnia 1943 roku:

"Getto powstało. Kilkuset zaledwie uzbrojonych w rewolwery mężczyzn stanęło do walki z oprawcą, stanęło w obronie resztek honoru człowieka. Wybiła dla historii i potomności wielka wspaniałą chwila, bo resztka niedobitków nieszczęsnych, zmaltretowanych, znoszących najokrutniejsze katusze, jakie wymyślić zdołała wyobraźnia szaleńca, który posiadł świat ośmieliła się podnieść uciśnięte karki".

___

Czwartki na Tłomackiem to cykl otwartych spotkań odbywających się w każdy czwartek. Dotyczą one szeroko ujętej tematyki żydowskiej i mają zróżnicowaną formę – od prezentacji najnowszych publikacji, poprzez projekcie filmowe, wykłady o dziełach sztuki ze zbiorów ŻIH, po debaty wokół zagadnień współczesnych relacji polsko-żydowskich.

__

Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 29.04.2021
Godzina: 18:00
Miejsce: online