Biłgoraj. Mikrohistoria sztetla | seminarium
Zapraszamy na seminarium naukowe, które poprowadzi dr Andrzej Krawczyk, historyk i dyplomata. Wydarzenie online rozpocznie się we wtorek 19 października o 11:00.
19.10.2021_event.jpg

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/seminarium_krawczyk/register

Zobacz wydarzenie na Facebooku

__

 

Biłgoraj – niewielkie miasteczko, położone w południowo-wschodniej Polsce, 85 kilometrów od Lublina. Choć pierwsza pisemna wzmianka o Żydach, zamieszkałych w tym mieście, pochodzi z 1597 roku, to najprawdopodobniej mieszkali tu już w drugiej połowie XIV wieku. Stopniowo udział procentowy ludności żydowskiej w mieście wzrastał, osiągając w przeddzień wybuchu II wojny światowej ponad 60%. Wykład poświęcony będzie przedstawieniu żydowskiej historii miasta, zarówno ekonomicznej, politycznej, jak i kulturowej. Biłgoraj staje się dla badacza swoistym laboratorium, dzięki któremu może śledzić infrastrukturę życia sztetla. Wykład oparty jest na materiałach zebranych w czasie kwerendy do książki autorstwa prelegenta (w przygotowaniu).

__

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/JewHistInst

 

Zapraszamy do zapisania się do newsletteru ŻIH: https://www.jhi.pl/
__

 

Podejmując decyzję o dołączeniu do niniejszego wydarzenia online oraz uczestnicząc w nim zgadza się Pani / Pan na przetwarzanie danych osobowych, opisanych w informacji o przetwarzaniu danych osobowych dostępnej na stronie: https://www.jhi.pl/nauka/seminaria-naukowe Administratorem Pani / Pana danych jest Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma.

Dzień: 19.10.2021
Godzina: 11:00
Miejsce: online