Akademia letnia ŻIH 2024
Zapraszamy do udziału w Akademii Letniej Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie, która odbędzie się w dniach 22–24 lipca 2024 r. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 17 czerwca. Wydarzenie jest bezpłatne, zapewniamy noclegi i obiady w trakcie trwania Akademii.
wydarzenia na stronę(54).png

Wydarzenie na Facebooku

Akademię kierujemy do nauczycieli, nauczycielek, edukatorek i edukatorów, którzy w swojej pracy dydaktycznej podejmują zagadnienia związane z historią, kulturą i religią Żydów polskich, a zwłaszcza z ich losami w czasie II wojny światowej. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wystawami i zbiorami Żydowskiego Instytutu Historycznego, a także naszą ofertą edukacyjną. Przybliżymy dziedzictwo kultury materialnej polskich Żydów. W ramach Akademii 22 lipca weźmiemy wspólny udział w Marszu Pamięci. W ramach programu czekają także Państwa wykłady o chasydach, Korczaku, społeczności żydowskiej w II RP, szkołach żydowskich, warsztaty o poświęcone wojennym dziennikom i listom oraz wiele więcej.

Akademia odbędzie się w dniach 22–24 lipca (poniedziałek–środa) 2024 r. w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego przy ul. Tłomackie 3/5, a także w przestrzeni Warszawy.

Początek wydarzenia: poniedziałek, 22 lipca, godz. 10:00

Koniec wydarzenia: środa, 24 lipca, godz. 15:00

Uwaga: Uczestnikom wydarzenia zapewniamy dwa noclegi w Warszawie w pokojach dwuosobowych, trzy obiady, a także przekąski i napoje w czasie trwania zajęć.

 

Aby wziąć udział w Akademii, należy wypełnić i przesłać w terminie do 17 czerwca 2024 r. formularz rejestracyjny.

Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 24 czerwca 2024 r.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji:

(22) 827 92 21 (wew. 102)

edukacja@jhi.pl

Dzień: 22.07.2024
Godzina: 10:00
Miejsce: Żydowski Instytut Historyczny