20. Międzynarodowe Letnie Seminarium Języka i Kultury Jidysz 2022
Zapraszamy na 20. Międzynarodowe Letnie Seminarium Języka i Kultury Jidysz! Zgłoszenia do 6 czerwca 2022 roku. Organizatorami są Fundacja Shalom i Centrum Kultury Jidysz Teatru Żydowskiego w Warszawie. Jeden z lektoratów poprowadzi dr Karolina Szymaniak (ŻIH). Żydowski Instytut Historyczny należy do honorowych patronów wydarzenia.
06-07.2022_seminar_jidysz.png

Szanowni Państwo,

Z radością zapraszamy na 20. Międzynarodowe Letnie Seminarium Języka i Kultury Jidysz organizowane przez Fundację Shalom i Centrum Kultury Jidysz Teatru Żydowskiego w Warszawie.
W związku z bieżącą sytuacją zdecydowaliśmy o pozostaniu przy formule online, która umożliwi udział w zajęciach jeszcze większej liczbie zainteresowanych. Seminarium odbędzie się w dniach 27 czerwca – 15 lipca 2022 roku. Tematem przewodnim tegorocznego kursu będzie KONTRKULTURA. 

W programie seminarium znajduje się:

  • 60 godzin lektoratów języka jidysz online (na czterech różnych poziomach zaawansowania)
  • Dodatkowe tutoriale językowe dla początkujących oraz konwersatoria dla zaawansowanych
  • Wykłady, warsztaty, dyskusje oraz dodatkowe aktywności przeprowadzane online

 

Studenci mogą zrealizować pełen program seminarium lub dowolnie wybierać z oferty, tworząc własny program, który najbardziej odpowiada im potrzebom, preferencjom i możliwościom. Studenci mogą obiegać się o stypendia.

Lektoraty poprowadzą Natalia Krynicka |FR|, Agata Reibach, Philip Schwartz |DE|, Karolina Szymaniak, Anna Szyba, Magdalena Kozłowska, Martyna Steckiewicz |PL|. Konwersacje i tutoriale językowe oraz wykłady prowadzone będą przez specjalistów związanych z takimi instytucjami jak Uniwersytet Warszawski, Muzeum POLIN, Państwowa Akademia Nauk, Żydowski Instytut Historyczny oraz Centrum Jidysz w Paryżu (la Bibliothèque Medem).

Dodatkowo w dniach 4-8 lipca organizujemy tygodniowy kurs stacjonarny dla poczatkujących
w Warszawie w siedzibie CKJ przy ul. Andresa 15. Lektorat (10 h) poprowadzi Aleksandra Gluba.

Formularze zgłoszeniowe w poniższych linkach:

Zgłoszenia:https://docs.google.com/forms/d/1Cu_30HOtxffW_xLHQbyZjtMX5Ov2uCfGWTTE2rnPOYA/viewform?edit_requested=true

Stypendium: https://docs.google.com/forms/d/1ZeE-Pra2Tlz0riuKJygldDVmqCKe_PUTTc1SolnFqXE/viewform?edit_requested=true

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 czerwca 2022 r.; wnioski stypendialne wraz z wymaganymi dokumentami przyjmujemy do 30 maja 2022 r. Więcej informacji o seminarium znajdą Państwo na naszej stronie: http://jidyszland.pl/letnie-seminarium/

 

A sheynem dank!

Mit beste grusn,

Gołda Tencer

Fundacja Shalom, Centrum Kultury Jidysz Teatru Żydowskiego

Dzień: 27.06.2022
Godzina: 10:00
Miejsce: online