Szanowni Państwo,  

jako Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma z chęcią wesprzemy Państwa w realizacji materiałów filmowych i fotograficznych na potrzeby reporterskie, dokumentalne i fabularne z wykorzystaniem zbiorów Archiwum, Działu Sztuki i Biblioteki lub przestrzeni Instytutu. Aby ułatwić naszą współpracę przypominamy o kilku działaniach, które przyspieszą rozpoczęcie zdjęć w siedzibie ŻIH: 

1. Nagrania i fotografowanie wymagają zgody Instytutu. W celu jej uzyskania, prosimy zgłaszać się mailowo na adres promocja@jhi.pl z minimum tygodniowym wyprzedzeniem przed planowaną wizytą. W treści maila prosimy zamieszczać:

  • Nazwę redakcji lub podmiotu, który Państwo reprezentują;
  • Nazwę i opis projektu (koncepcja, przeznaczenie materiału);
  • Planowany termin nagrań lub zdjęć oraz imienna lista członków ekipy;
  • Informację o planowanej dacie emisji materiału;
  • Nazwiska ekspertów z ŻIH, których chcieliby Państwo nagrać.

2. Duża część zbiorów ŻIH jest dostępna online wraz z sygnaturami (www.delet.jhi.pl; www.cbj.pl, a informację o tym, jak z nich korzystać, znajdziecie Państwo tutaj). Bardzo chętnie pomożemy w ich odnalezieniu, także na miejscu, w miarę dyspozycji. 

3. W materiałach, w których pojawiają się obiekty ze zbiorów ŻIH, powinien znaleźć się ich dokładny opis, w dłuższych materiałach powinien pojawić się logotyp ŻIH – oczywiście chętnie Państwu pomożemy i udzielimy szczegółowych informacji.

4. Materiały realizowane we wnętrzach ŻIH nie mogą być wykorzystywane jako tło w filmach, w których nie pojawiają się eksperci ŻIH lub nie pojawiają się wątki dotyczące Instytutu.

5. Prosimy o filmowanie / robienie zdjęć w miejscach wskazanych przez pracowników ŻIH.

6. Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników ŻIH dotyczących filmowania (np. Korzystania z rękawiczek, ostrości światła – chodzi o ochronę obiektów, nad którą czuwa Dział Konserwacji ŻIH).