Wydłużamy czas na zgłoszenia na konferencję «Zbrojny i cywilny opór polskich Żydów w epoce Holokaustu»

Autor: Żydowski Instytut Historyczny
Przedłużamy możliwość nadsyłania zgłoszeń na konferencję „Zbrojny i cywilny opór polskich Żydów w epoce Holokaustu” upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, która odbędzie się 16-17 października 2023.
Grafiki na stronę(2).png

Nowy termin nadsyłania zgłoszeń to 14 kwietnia 2023 r.

Konferencja będzie poświęcona najnowszym badań dotyczącym różnych form zbrojnego i cywilnego oporu Żydów przeciwko hitlerowskiemu ludobójstwu – zarówno powstaniom i ruchu oporu w gettach oraz w obozach, jak też udziałowi Żydów w regularnych formacjach zbrojnych i oddziałach partyzanckich. Odrębnym badanym zagadnieniem będą formy oporu cywilnego. Zapraszamy do udziału również badaczy historiografii i wyobrażeń społecznych.

Celem konferencji organizowanej przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma jest zaprezentowanie najnowszych badań dotyczących różnych form zbrojnego i cywilnego oporu Żydów przeciwko hitlerowskiemu ludobójstwu. Interesować nas będą zarówno powstania i ruch oporu w gettach oraz w obozach, jak też udział Żydów w regularnych formacjach zbrojnych i oddziałach partyzanckich. Odrębnym badanym zagadnieniem będą formy oporu cywilnego. Zapraszamy do udziału również badaczy historiografii i wyobrażeń społecznych.

Abstrakt wystąpienia w języku polskim lub angielskim (300-500 słów) wraz z określeniem preferowanego języka prezentacji (polski lub angielski) oraz notę biograficzną badacza prosimy przesłać za pośrednictwem maila: conference@jhi.pl.

Więcej informacji o konferencji.

Żydowski Instytut Historyczny