Rozpoczęliśmy rejestrację na Akademię Zimową 2022

Autor: Dział Edukacji ŻIH
Zapraszamy do udziału w Akademii Zimowej ŻIH, która odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2022 r. w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada.
Akademia Zimowa ŻIH 2021, zdj. Hleb Burnashev (ŻIH) (4).jpg

Akademia Zimowa ŻIH 2021, zdj. Hleb Burnashev (ŻIH)

 

Akademię kierujemy do nauczycieli i edukatorów, którzy w swojej pracy dydaktycznej zajmują się historią, kulturą i religią Żydów polskich, ze szczególnym uwzględnieniem ich losów w czasie II wojny światowej. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wystawami i zbiorami Żydowskiego Instytutu Historycznego, a także naszą ofertą edukacyjną.

Pierwszego dnia zajęć Dział Edukacji przedstawi swoją ofertę oraz metody edukacyjne. Opowiemy o losach Żydów w I Rzeczypospolitej, a pracownicy Archiwum ŻIH pomogą w znalezieniu materiałów na temat społeczności żydowskich z Państwa miejscowości. Seminarium będzie też okazją do odwiedzenia wystawy czasowej „Ramię przy ramieniu? Żydzi w polskich dążeniach niepodległościowych 1794-1918”. Porozmawiamy także o cmentarzach i tradycji pogrzebowej Żydów polskich.

Drugi dzień poświęcimy historii getta warszawskiego. Punktem wyjścia będzie wystawa stała „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” poświęcona grupie Oneg Szabat, twórcom Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. W dalszej części zaproponujemy Państwu wybrane materiałów z naszych zbiorów, które mogą zostać wykorzystane w pracy z uczniami szkół średnich w zgodzie z podstawą programową. Na koniec zajmiemy się tematyką funkcjonowania teatrów w getcie warszawskim.

Akademia Zimowa odbędzie się w dniach 10-11 grudnia (sobota-niedziela) w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. E. Ringelbluma przy ul. Tłomackie 3/5.


Początek wydarzenia: sobota 10 grudnia, godz. 8:30

Koniec wydarzenia: niedziela 11 grudnia, godz. 15:30

 

Uwaga: Uczestnikom wydarzenia zapewniamy jeden nocleg w Warszawie, dwa obiady, a także przekąski i napoje w czasie trwania zajęć.

Aby wziąć udział w Akademii, należy wypełnić i przesłać w terminie do 20 listopada 2022 r. formularz zgłoszeniowy.

Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 23 listopada 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji: (0 22) 827 92 21 (wew. 102), edukacja@jhi.pl

 

_____

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

norweskie_belka_PL_od_11.2021.jpg [117.19 KB]

Dział Edukacji ŻIH