Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18.00 w księgarni BookBook Hoża.

Wide bb3

Księgarnia zaprasza na spotkanie z profesorem Pawłem Śpiewakiem, autorem książki „Wieczny Hiob” wydanej nakładem Żydowskiego Instytutu Historycznego. Rozmowę poprowadzi Piotr Paziński.

Zbiór tekstów Pawła Śpiewaka to rozważania nad biblijną Księgą Hioba oraz miejscem Hioba w filozofii i twórczości m.in. takich osób, jak: M. Majmonides, Raszi, S. Kierkegaard, C.G. Jung, M.Buber.

„Jest we współczesnych interpretacjach Hiob, który wierzy w Torę, jest Hiob milczenia, który sam jest pytaniem. Jest wierny Hiob ufający w porządek stworzenia i jest Hiob, który nawet, gdy mówi, nie ma do kogo. Każdy jest prawdziwy. Bo, jak pisała Anna Kamieńska: Był człowiek, który poznał do głębi cierpienie. Jeśli tak zacznie się opowieść, to był naprawdę. Jest naprawdę. Cierpienia pełno jest na świecie, pełno dokoła nas. Więc nie tylko był naprawdę? był samą prawdą„.

Wstęp wolny.


Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej. Rozumiem