Ruszyła rekrutacja do interdyscyplinarnego projektu Sound in the Silence

Tematem tegorocznej edycji będą dwa powstania warszawskie – powstanie w getcie i powstanie warszawskie. Żydowski Instytut Historyczny jest partnerem wydarzenia.

Wide esps

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność rozpoczęła rekrutację do interdyscyplinarnego projektu Sound in the Silence organizowanego we współpracy ze stowarzyszeniem MOTTE z Hamburga. W tym roku nauczyciele i młodzież szkół ponadgimnazjalnych z czterech krajów spotkają się w Warszawie.

Do projektu można aplikować poprzez formularz online http://enrs.eu/sisrecruitment/

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2018.  


Sound in the Silence to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przybliżenie młodzieży licealnej trudnych aspektów europejskiej przeszłości w sposób odpowiadający jej wrażliwości emocjonalnej. Uczestnicy, pod opieką artystów i edukatorów, odwiedzają miejsca pamięci, w których poznają wybrane zagadnienia z historii totalitaryzmów w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawienie przygotowane na zakończenie projektu, połączy różne gatunki sztuki. Odczucia i przeżycia związane ze zwiedzaniem miejsc pamięci znajdą uzewnętrznienie w artystycznym przekazie. 

Pierwsza edycja Sound in the Silence odbyła się na terenie byłego obozu koncentracyjnego Neuengamme, druga w Bornym Sulinowie, trzecia w Gdańsku i okolicach. Edycja zorganizowana w 2016 roku rozpoczęła się w Oświęcimiu, a zakończyła w słowackich górach, w Terchovej niedaleko Žiliny. W 2017 uczniowie z Niemiec, Polski, Rumunii i Węgier poznali historię byłego obozu dla kobiet w Miejscu Przestrogi i Pamięci Ravensbrück.

Szczegółowe informacje na temat idei projektu, poprzednich edycji i organizatorów są dostępne na stronie www.soundinthesilence.enrs.eu w języku angielskim.


Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej. Rozumiem