Dziennik Mary Berg

Wczoraj profesor Greiffenberg zabrał wszystkich swoich studentów z naszej szkoły do małego parku naprzeciwko urzędu Gminy.

Wide 6 05

Wczoraj profesor Greiffenberg zabrał wszystkich swoich studentów z naszej szkoły do małego parku naprzeciwko urzędu Gminy. Ten park znajduje się w miejscu zbombardowanego domu, gdzie ogrodnicy z Toporolu [Towarzystwa Popierania Rolnictwa] posiali trawę i kwiaty. Żydowscy rzemieślnicy postawili ławki, huśtawki itp. Uczniowie naszej szkoły poszli tam malować zwierzęta na jednej ze ścian pozostałych po zrujnowanym domu. Wszystko to robi się, żeby dać dzieciom w getcie poczucie wolności.

Mary Berg,6 maja 1942, Warszawa


M. Berg, „Dziennik z getta warszawskiego”, Warszawa 1983; Przełożyła z angielskiego M. Salapska.

Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej. Rozumiem