Noc Muzeów w Żydowskim Instytucie Historycznym

Korczak na językach świata. Wspólnota czytania

Wide noc muze w

Spędzacie Noc Muzeów biegając po Warszawie od jednego muzeum do drugiego? A macie ochotę spędzić pół godziny nietypowo? Usiąść na chwilkę i w małej grupie popatrzeć na krótki fragment tekstu i pogadać o tym?

Czytanie uważa się za czynność intymną, ale my chcemy spróbować czegoś innego. Stworzyć wspólnotę czytania. Wszyscy wiedzą, że mamy Rok Janusza Korczaka, ale mało kto wie co tak naprawdę napisał. Nam się marzy spojrzenie świeżym okiem na fragmenty niektórych jego tekstów. Nie szukamy znawców jego twórczości, tylko ludzi ciekawych Korczaka i niebanalnych pomysłów. Z pomocą moderatorów, aktorów i reżyserki, poczytamy, poskładamy, może napiszemy własną wersję. Po polsku, a jeśli znajdą się chętni, także po angielsku, po niemiecku i po hebrajsku.

Zapraszamy do ŻIHu na wydarzenie KORCZAK NA JĘZYKACH ŚWIATA! godz. 19.00-22.00, sala w Błękitnym Wieżowcu, wejście od ulicy Tłomackie.

PROGRAM POZOSTAŁYCH WYDARZEŃ NOCY MUZEÓW W ŻIHu:
od 19.00 do 1.00 pokazy filmu "912 dni getta warszawskiego" oraz oprowadzanie po wystawach:
- Historia miejsca,
- Historia getta warszawskiego,
- Wnetrze synagogi, sztuka sakralna,
- Twarze i dłonie. Fotografie Julii Pirotte ze zbiorów ŻIH (wystawa czasowa).

Serwis wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyłącz obsługę plików cookie w swojej przeglądarce internetowej. Rozumiem